Duyurular

 

ResimLink - Resim Yükle

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA   YURDUMUZDA VE DÜNYADA YAYILAN KORONA VİRÜSÜ TEHDİDİ NEDENİ İLE EĞİTİM VE ÖĞRETİME 30.03.2020 TARİHİNE KADAR ARA VERİLMİŞTİR.

Milli Eğitim Bakanlığı

ResimLink - Resim Yükle

2020 - 21 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ERKEN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Akşam Lisemize erken kayıt olarak ödeme yapmaya başlayanlara yeni dönem fiyat farkı yansıtılmayacaktır.

ResimLink - Resim Yükle

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SONU SINAVLARI
21 Mart 2020 Cumartesi -22 Mart 2020 Pazar Günlerinde yapılacaktır.

ResimLink - Resim Yükle

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

2019/2020 1.DÖNEM 6/7 2019 TARİHLİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI.

ResimLink - Resim Yükle

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!

25.06.2019 tarih ve 7179 sayılı “Asker Alma Kanunu” gereğince 22 yaşını dolduran Lise öğrencilerinin (doğum yılı 1997 ve öncesi olanlar) askerlik tecil işlemleri yapılamamaktadır.

Bundan dolayı askerlik tecil işlemleri 31 Aralık 2019 tarihinde biten ve 22 yaşını doldurmuş olan öğrenciler asker kaçağı durumuna düşmemek için mutlaka 31 Aralık 2019 tarihine kadar Askerlik Şubesine giderek ya da E-Devlet üzerinden yoklama işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamanızı yaptırdığınız takdirde Mayıs 2020 celp döneminde askerlik görevine alınacaksınız. Böylece ara sınıfta öğrenim gören öğrencilerimizin öğrenciliği etkilenmemiş ve asker kaçağı durumuna düşmemiş olacak.

Şu anda 12. Sınıf da olan ve bu yıl mezun olacak öğrencilerimiz, Mayıs 2020 celp döneminde askerlik görevine gitmeden önce üniversite sınavına girmek için başvuru yaptıkları belge ile askerlik şubelerine gitmeleri halinde askerlik görevleri Kasım 2020 celp dönemine kadar daha ertelenecektir. Üniversiteyi kazanıp kayıt olmaları halinde (Açık Öğretim Üniversitesi dahil) 28 yaşını doldurana kadar askerliklerini erteleme hakkı kazanacaklardır. Üniversite sınavına girmek için 6 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında okulumuzdan bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir.

Askerlik şubelerindeki yoğunluk nedeniyle E-Devlet üzerinden başvurunuzu yapmanızı öneririz. Aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • YOKLAMALARINI E-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN BAŞLATACAK YÜKÜMLÜLER; www.turkiye.gov.tr ADRESİNDEKİ ASAL YOKLAMA İŞLEMLERİ BAŞLIĞI ALTINDA BULUNAN ASAL YOKLAMA BAŞVURUSU LİNKİNDEN, VESİKALIK FOTOĞRAFLARINI YÜKLEYİP, GEREKLİ FORMLARI DOLDURDUKTAN SONRA, T.C. KİMLİK KARTLARI VE VARSA SAĞLIK DURUMLARINA İLİŞKİN RAPORLARI İLE BİRLİKTE KAYITLI BULUNDUKLARI AİLE HEKİMLERİNE MÜRACAAT EDEREK YOKLAMALARINI YAPTIRACAKLARDIR.
  • YOKLAMALARINI YAPTIRMAK İÇİN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDECEK YÜKÜMLÜLER; T.C. KİMLİK KARTLARI, VARSA; SÜRÜCÜ BELGESİ, MESLEK VEYA SANATLARINA İLİŞKİN BONSERVİS, SERTİFİKA, KURS BELGESİ VE SAĞLIK DURUMLARINA İLİŞKİN RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURACAKLARDIR.
  • YURT DIŞINDA BULUNAN YÜKÜMLÜLER İLE ÇEŞİTLİ NEDENLERLE TÜRK VATANDAŞLIĞINI KAYBETTİKTEN SONRA YENİDEN TÜRK VATANDAŞLIĞINI KAZANANLAR, YOKLAMA İŞLEMLERİNİ BULUNDUKLARI YERDEKİ YURT DIŞI TEMSİLCİLİKLERİMİZE VEYA YURT İÇİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE BAŞVURARAK YAPTIRACAKLARDIR.
  • YOKLAMA İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAMANIZ HALİNDE; 7179 SAYILI ASKERALMA KANUNU 21’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE YOKLAMA KAÇAĞI İŞLEMİNE TABİ TUTULARAK, AYNI KANUN’UN 24’ÜNCÜ MADDESİ GEREĞİNCE CEZALANDIRILACAKSINIZ.

BU NEDENLE 31 ARALIK 2019 TARİHİNE KADAR YOKLAMA İŞLEMLERİNİZİ YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

NOT: 22 yaş ve üzeri öğrencilerimizin okulumuzdan EKC-2 belgesi (Askerlik Erteleme Belgesi) almasına gerek yoktur.

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz

0216 415 00 83
Whatsapp Hattı
0543 399 78 74