İndirimli Öğrenci Kartı

Özel Akşam Liseleri İndirimli Öğrenci Kartı

Özel Akşam Lisesi Öğrencileri de İndirimli Ulaşım Araçlarından Yararlanabilir mi.?

Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi Öğrencileri de İndirimli (Akbil, İstanbul Kart)

Ulaşım araçlarından yararlanabilir.

Örgün eğitim de okuyan bir öğrenci, örgün eğitim hakkını kaybetmiş ise ve herhangi bir türde eğitim - öğretim görmüyorsa, öğrenci statüsünde olmadığı için indirimli ulaşım araçlarından yararlanamaz.

Örgün eğitim bititkten sonra ayrılarak açık öğretim lisesine giden bir öğrenci 20 yaşından gün almamış ve her hangi bir SGK kapsamında bir işte çalışmıyorsa indirimli öğrenci ulaşımından yararlanabilir.

Hiç örgün eğitime başlamadan direk açık öğretim lisesine başlayan bir öğrencide, 20 yaşından gün almamış ve her hangi bir SGK kapsamında çalışmıyorsa bu öğrencide indirimli öğrenci ulaşım haklarından yararlanabilir.

Ancak açık öğretim lisesinde öğrenci olan, 20 yaşından gün almamış ve her hangi bir SGK lı işte çalışıyorsa öğrenci indiriminden yararlanamaz.

Özel Akşam Liseli öğrenciler (akşam okulu) öğrenci indiriminden yararlanabilir mi?

Özel akşam liseleri, örgün eğitimde olduğu gibi yüz yüze verilen eğitimdir. Akşam liselerinde devamlılık esası şarttır. Bu nedenden dolayı özel akşam lisesi öğrencisi 20 yaşından gün alsa da, SGK kapsamında bir işte çalışsa da 2 öğrenciliğini kanıtladığı sürece, öğrenci indiriminden faydalanma hakkına sahiptir.

Özel Akşam Liselerinde ki öğrenciler yaş aranmaksızın indirimli öğrenci kartndan yararlanabilirler.

İndirim kartı alabilmek için her hangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Öğrenci öğrenci gözüktüğü özel akşam lisesinde aktif öğrenci konumunda olmalı, okulundan alacağı bir güncel öğrenci belgesi ile, ilgili İETT bürosuna yada internetten online olarak başvuru  yaparak Akbil, İstanbul kart gibi öğrenci indirimi sağlayan kartlar alarak, indirimden yararlanabilir.

Detaylı Bilgi : https://www.istanbulkart.istanbul/indirimli-kart-1119

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz

0216 415 00 83
Whatsapp Hattı
0543 399 78 74