Akşam Lisesi Kaç Yılda Biter

Özel Akşam Lisesi Kaç Yılda Biter

Akşam Lisesi Kaç Yılda Biter?

Özel Akşam Lisesinde kaç yılda mezun olunur.

Akşam lisesi (akşam okulu) biraz yanlış tanıtılmış, tanınmış yada iyi anlatılmamış.

İnternette çıkan asparagas haberler nedeniyle insanlar yanlış kanıya kapıldıklarından olacakki.

Aşağıda sıraladığımız sorularla sürekli muhatap olmaktayız..

Bir senede mezun olabilirmiyim?

İki senede mezun olabilirmiyim??

Bunun daha kısa olma imkanı yok mu??

Hemen mezun olmalıyım..

Velilerimizin ve öğrencilerimizin en çok sorduğu sorular…!

Oysaki okullar öğrencilere sadece not girişi yapabilir. Sınıf geçme işlemleri milli eğitim tarafından e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Özel Akşam Liseleri bir çok kişi tarafından ilk defa duyulan, varlığından haberdar olunmayan, işleyiş şekli bilinmeyen bir okul türüdür.

Oysaki Özel Akşam Liseleri de örgün eğitim ve öğretim veren liselerden hiç de farklı değildir. Tek farkı ders saatlerinin akşamları mesai saati sonu başlamasıdır.

Özel Akşam Liseleri de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, Milli Eğitim Özel Okullar yönetmeliğine göre, Milli Eğitim Bakanlığı Özel okullar müfradatına göre ve yüz yüze eğitim ve öğretim verdikleri için; Eğitim ve Öğretim süresi dört yıldır.

Özel Akşam Lisesine 9.sınıftan başlayan bir öğrenci, başarılı olması durumunda her sene 1 sınıf geçerek, 4. Yılın sonunda mezun Olur.

Ancak; Açık öğretimde okumuş belli oranlarda kredi almış ise kredisinin denk geldiği sınıftan da başlayabilir. Bu kredilerin kaç olduğu web sitemizin çeşitli konu başlıklarında mevcuttur.

Örgün eğitimde 1. Sınıftan,2.sınıtan, 3. Yada 4.Sınıftan ayrılarak gelen öğrenciler içinde eğitim süresi geldikleri sınıflara göre değişir. Bu öğrencilerde ayrıldıkları sınıftan itibaren eğitim ve öğretim süreci tamamlarlar.

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz

0216 415 00 83
Whatsapp Hattı
0543 399 78 74