Nasıl Lise Mezunu Olabilirim.

Lise diploması almak artık çok kolay.

Ümraniye Özel Umut akşam lisesi olarak, akşam lisesi alanında Ümraniye de 11 yıldır faaliyet vermekteyiz.

Bugüne kadar binlerce umutsuz genci güvenle, sevgi ile, başarı ile hayallerine kavuşturduk.

Ortaokul mezunu olduktan sonra liseye hiç başlamamış olabilirsiniz.

Lise eğitiminizi geçmişte ara sınıflarda terk etmiş olabilirsiniz.

Açık öğretim lisesinde öğrenci olabilirsiniz.

12. sınıfta beklemeli öğrenci olabilirsiniz.

Yabancı uyruklu öğrenci olabilirsiniz.

Örgün eğitimde öğrenci olabilirsiniz. (18 yaş şartı aranmaktadır).

Örgün eğitim hakkını kaybeden öğrenci olabilirsiniz..

Bunların hiçbirisi sorun değil, Lise mezunu olmanıza engel değil.

Ümraniye Özel Umut akşam lisesinde öğrencilik durumuna göre her öğrenciye farklı çözümler üretilerek mezun etme ve lise diploması alma olanağı sağlanmaktadır.

Ortaokul mezunu olduktan sonra eğer lise eğitimine hiç başlamadıysanız, Ümraniye akşam lisesine lise 1. Sınıftan başlayarak, başarılı olmanız durumunda her sene 1 sınıf geçerek 4. Yılın sonunda mezun olabilirsiniz. (18 yaş şartı aranmaktadır)...

Lise eğitimine başlayıp ve ara sınıflarda terk ettiyseniz, Ümraniye Özel Umut akşam lisesine kayıt olarak en son kaldığınız sınıftan başlayarak lise mezunu olabilirsiniz. (yaş şartı aranmaz).

Açık öğretim lisesinde öğrenci iseniz ve mezuniyetinizin yıllarca uzamasını istemiyorsanız, Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçerek, kredinizin karşılığı olan sınıftan başlayarak daha kısa sürede lise mezunu olabilirsiniz. (yaş şartı aranmaz)!

Yabancı uyruklu öğrenci iseniz, İl ya da İlçe milli eğitim müdürlüklerinden alacağınız denklik belgesi ile Ümraniye akşam lisesine kayıt olarak ve eksik kalan eğitim sürecinin devamını tamamlayarak lise mezunu olabilirsiniz.

 Örgün eğitim lisesinde öğrenci iseniz, Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçerek, gündüzleri çalışıp akşamları okuyarak lise mezunu olabilirsiniz. (18 yaş şartı aranmaktadır).

Örgün eğitim lisesinde okuma hakkını kaybeden öğrenci Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçerek ve en son kaldığı sınıftan başlayarak lise mezunu olabilir.

Ümraniye Özel Umut akşam lisesinden alacağınız diploma diğer tüm özel lise ya da devlet lisesi diplomaları arasında hiçbir fark bulunmamakta ve eşit haklara sahiptir.

 Ümraniye Özel Umut akşam lisesinden mezun olan öğrencinin mezuniyeti aynı gün içerisinde E-Devlet sayfasına düşer, en geç 10 gün içinde de diplomasını alır.

Ümraniye Özel Umut akşam lisesinden alacağınız diploma ile devletin ya da özel sektörün açtığı tüm sınavlara katılabilir, başarılı olmanız durumunda üniversiteye gidebilir ya da yurt dışındaki üniversitelerde okuyabilirsiniz.

Ümraniye Özel Umut akşam lisesine kayıt olabilmek için www.umutaksamlisesi.com web sayfamızdan online başvuru yapabilir, info@umutaksamlisesi.com web adresimize e-posta atabilir, 0216 415 00 83 numaralı sabit hattımızı arayabilir, 0543 399 78 74 numaralı Whatsapp hattımızı arayabilir ya da mesaj yazabilir, Okulumuza yüz yüze görüşmeye gelebilirsiniz.

Kafanıza takılan her soruyu en ince detayına kadar anlatmaya hazırız. Her konuda bizi arayabilir, bilgi edinebilirsiniz.

ÜMRANİYE ÖZEL UMUT AKŞAM LİSESİ