Lise Diploması almak için Özel Akşam Lisesi Kayıtlarımız Devam ediyor

2022-2023 Eğitim ve öğretim yılı kayıtlarımız devam etmektedir.

Özel Umut Akşam Lisesi’ne birçok öğrenci grubu başvurabilir, kayıt olabilir, mezun olabilir.

Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi’ne kimler hangi şartlarda başvurabilirler, hangi sınıftan başlarlar, ne zaman mezun olurlar.

Ortaokul mezunu olan öğrencilerimiz şu an okulumuza kayıt olarak önümüzdeki Haziran ayında lise 10. Sınıfa geçebilirler.

Lise eğitimine ara veren öğrencilerimiz ellerindeki tasdikname ile şu an Özel Umut Akşam Lisesi’ne kayıt olabilir ve önümüzdeki haziran ayında bir üst sınıfa geçebilirler. Eğer son sınıfta iseler mezun olabilirler

Örgün eğitim sisteminde öğrenci olan ve iki kez üst üste sınıfta kalarak örgün eğitim hakkı biten öğrenciler, okulların kapanma tarihi olan 15 Haziran 2023 ten en az 3 hafta önce  Özel Umut Akşam Lisesi’ne nakil olabilirler.

Okulların kapanma tarihi 15 Haziran 2023 tarihinden 3 hafta önce e-okul sistemi üzerinden nakiller kapatılır. Artık okullar arası öğrenci geçişleri yapılamaz.

 Lise Diploması almak için Özel Akşam Lisesi Kayıtlarımız Devam ediyor

Açık öğretim liselerinde durumu pasif, silik, donuk olan öğrencilerimizde istedikleri zaman açık öğretim lisesinden tasdikname alarak Özel Umut Akşam Lisesi’ne kayıt olabilirler.

Açık öğretim lisesinde öğrenci olup, durumları da aktif olan öğrenciler 05 Mayıs 2023 tarihinden itibaren halk eğitim merkezlerinden tasdikname alarak Özel Umut Akşam Lisesi’ne kayıt olabilirler.

Açık öğretim lisesinden özel umut akşam lisesine tasdikname ile gelen öğrenci hangi sınıftan başlar, hangi sınıfa geçer.

Açık öğretim lisesinden 0 – 42 arası kredi ile Özel Umut Akşam Lisesi’ne gelen öğrenci lise 9. Sınıfa kayıt olur, haziran ayında lise 10. Sınıfa geçer.

Açık öğretim lisesinden 43 – 86 arası kredi ile Özel Umut Akşam Lisesi’ne gelen öğrenci lise 10. Sınıfa kayıt olur, haziran ayında lise 11. Sınıfa geçer.

Açık öğretim lisesinden 87 – 128 arası kredi ile Özel Umut Akşam Lisesi’ne gelen öğrenci lise 11. Sınıfa kayıt olur, haziran ayında lise 12. Sınıfa geçer.

Açık öğretim lisesinden 129 – 170 arası kredi ile Özel Umut Akşam Lisesi’ne gelen öğrenci lise 12. Sınıfa kayıt olur, haziran ayında lise mezunu olur.

2022-2023 Eğitim öğretim yılı 15 haziran 2023 günü biter. Eğitim sürecinin bitmesi ile son sınıf öğrencilerinin mezuniyetleri e-okuldaki iş ve işlemlerin ardından mezuniyetleri yapılır.

Mezuniyetleri yapılan öğrencilerin mezuniyetleri E-Devletlerine düşer.

Mezuniyetler yapıldıktan sonra diploma basımı işleri tamamlanarak, diplomalar onay ve soğuk mühür için İçe Milli Eğitim Müdürlüğüne götürülerek onaylatılır.

Diplomalarını almak üzere öğrenciler okula davet edilir.